Chat with us, powered by LiveChat
telephone
Palīdzība ar iestatīšanu
+49 69 173261340
 
Trustmask
Netika atrasti nekādi filtrēšanas rezultāti!
MICROSOFT WINDOWS SERVER 2008 STANDARD MICROSOFT WINDOWS SERVER 2008 STANDARD
Microsoft Windows Server 2008 Windows Server 2008 ir tiešs Microsoft 2003 servera versijas pēctecis. "Longhorn", kā ir neoficiālais sistēmas programmatūras nosaukums, ietver ne tikai daudzus uzlabojumus salīdzinājumā ar vecāko...
€25,90 *
MICROSOFT WINDOWS SERVER 2008 R2 STANDARD MICROSOFT WINDOWS SERVER 2008 R2 STANDARD
Microsoft Windows Server 2008 R2 Windows Server 2008 ir tiešs Microsoft 2003 servera versijas pēctecis. "Longhorn", kā ir neoficiālais sistēmas programmatūras nosaukums, ietver ne tikai daudzus uzlabojumus salīdzinājumā ar vecāko...
€25,90 *

Windows Server 2008: ieskats operētājsistēmā

Ievads

Kategorijā "Windows Server 2008" padziļināti aplūkota viena no svarīgākajām Microsoft operētājsistēmām. Windows Server 2008, kas pazīstama arī kā Windows Server 7, tika ieviesta 2008. gada februārī, un ar to tika ieviesti daudzi jauninājumi un uzlabojumi serveru vidēm. Šajā rakstā mēs aplūkosim Windows Server 2008 dažādos aspektos un izcelsim svarīgākos aspektus.

Windows Server 2008 versijas

Windows Server 2008 Standard Edition

Standard izdevums piedāvā pamata servera funkcionalitāti un ir ideāli piemērots maziem un vidējiem uzņēmumiem. Tā atbalsta līdz 4 procesoriem un 32 GB operatīvās atmiņas, un tas nodrošina stabilu pamatu lielākajai daļai uzņēmumu vajadzību.

Windows Server 2008 Enterprise Edition

Šis izdevums ar uzlabotām funkcijām, piemēram, klasterizāciju un uzlabotu virtualizāciju, ir paredzēts lielākiem uzņēmumiem un datu centriem. Tas ļauj palielināt līdz 8 procesoriem un 2 TB RAM, nodrošinot jaudīgu platformu prasīgām lietojumprogrammām.

Windows Web Server 2008

Šis izdevums ir īpaši izstrādāts tīmekļa lietojumprogrammām un piedāvā optimizētu veiktspēju un drošību tīmekļa serveriem. Tas atbalsta līdz 4 procesoriem un 64 GB RAM, nodrošinot stabilu pamatu tīmekļa lietojumprogrammām un mitināšanas pakalpojumiem.

Windows Server 2008 Datacenter Edition

Šis izdevums ir paredzēts augstas veiktspējas datu centriem un piedāvā neierobežotu virtualizāciju un mērogojamību. Tā atbalsta līdz 64 procesoriem un 2 TB RAM, un tas ļauj izvērst augsti virtualizētas vides un atbalstīt lielas uzņēmumu lietojumprogrammas.

Jaunas funkcijas un uzlabojumi

Serveru pārvaldnieks

Server Manager ir ieviests kā centrālā pārvaldības konsole, kas ievērojami vienkāršo serveru pakalpojumu iestatīšanu un pārvaldību. Izmantojot Server Manager, administratori var pievienot vai noņemt servera lomas un funkcijas, uzraudzīt servera veiktspēju un pārvaldīt atjauninājumus.

Hyper-V

Windows Server 2008 bija pirmā operētājsistēma, kas atbalstīja Microsoft virtualizācijas platformu Hyper-V. Tas ļāva konsolidēt serverus un efektīvi izmantot resursus. Hyper-V ļāva uzņēmumiem darbināt vairākas virtuālās mašīnas uz viena fiziskā servera un optimizēt aparatūras izmantošanu.

PowerShell

Windows PowerShell ieviešana revolucionāri mainīja serveru pārvaldību ar automatizētām skriptu veidošanas iespējām un uzlaboja administratoru efektivitāti. Izmantojot PowerShell, administratori var automatizēt sarežģītus uzdevumus un paātrināt atkārtojošos uzdevumus.

Tīkla uzlabojumi

Windows Server 2008 ieviesa būtiskus tīkla uzlabojumus, tostarp tīkla piekļuves aizsardzību (NAP) un uzlabotas ugunsmūra un maršrutēšanas iespējas, kas uzlaboja drošību un veiktspēju. NAP ļāva uzraudzīt un ieviest drošības politikas ierīcēm, kas pieslēdzas tīklam.

Uzlabota Windows Server 2008 drošība

BitLocker diska šifrēšana un tikai lasīšanai domēna kontrolieris (RODC) ir Windows Server 2008 iebūvēto drošības funkciju piemēri, lai labāk aizsargātu datus un tīklus. BitLocker ļāva šifrēt cietos diskus, lai aizsargātu datus no nesankcionētas piekļuves, savukārt RODC palielināja Active Directory domēna kontrolieru drošību.

Dzīves cikls un atbalsts

Lai gan Windows Server 2008 bija ilgs dzīves cikls, 2020. gada janvārī beidzās paplašinātais atbalsts, kas nozīmē, ka Microsoft vairs nesniegs drošības atjauninājumus un kļūdu labojumus. Tāpēc uzņēmumiem, kas joprojām izmanto Windows Server 2008, ir steidzami jāatjaunina uz jaunāku versiju, lai nodrošinātu sistēmu drošību un atjaunināšanu. Lai samazinātu drošības riskus un saglabātu funkcionalitāti, ir svarīgi pāriet uz atbalstītu versiju, piemēram, Windows Server 2019 vai Windows Server 2022.

Secinājumi

Windows Server 2008 neapšaubāmi bija pagrieziena punkts serveru operētājsistēmu pasaulē. Ar dažādām redakcijām, jaunām funkcijām un uzlabojumiem tā ievērojami atviegloja uzņēmumu serveru vides pārvaldību un paplašināšanu. Lai gan tās paplašinātais atbalsts ir beidzies, tās mantojums joprojām ir dzīvs modernākās serveru operētājsistēmās, piemēram, Windows Server 2016 un Windows Server 2019. Tomēr, lai samazinātu drošības riskus un gūtu labumu no jaunākajiem serveru tehnoloģiju sasniegumiem, ir ieteicams steidzami atjaunināt uz atbalstīto versiju. Windows Server 2008 neapšaubāmi lika pamatus nākotnes inovācijām un paliks kā nozīmīga nodaļa serveru operētājsistēmu vēsturē.