Windows Server 2019 - svarīgākās jaunās funkcijas un iespējas
Salīdzinot ar 2016. gada Windows Server versiju, Windows Server 2019 piedāvā vairākus uzlabojumus un papildinājumus, kas paaugstina gan drošību, gan virtualizācijas iespējas jaunā līmenī.
2019. gada servera versijā integrētās hibrīda funkcijas ļauj vēl vairāk integrēt un izmantot Microsoft Azure pakalpojumus vietējā datu centrā. Tagad var izmantot tādus pakalpojumus kā Azure Backup, Azure Site Recovery, kā arī Azure Update Management un Azure Network Adapter. Azure tīkla adapteris piedāvā priekšrocību, kas ļauj savienot vietējo serveri ar virtuālo Azure tīklu Azure mākonī.
Zemāk ir sniegts pārskats par svarīgākajiem jaunajiem pakalpojumiem operētājsistēmā Windows Server 2019:
Kubernetes atbalsts un paplašināts Linux atbalsts
Windows Server 2019 platforma, tāpat kā iepriekšējā versija, atbalsta konteinerus jeb Kubernetes. Tagad ir iespējams paralēli izmantot arī Linux un Windows konteinerus, ko pārvalda ar Kubernetes. Kubernetes ir arī paplašināts, iekļaujot jaunas funkcijas, piemēram, konteineru tīklu. Tika uzlaboti arī atsevišķi konteineru attēli. Tika pievienots konteinera attēls "windows", kam ir plašāks funkciju klāsts nekā iepriekšējiem attēliem.
Hiperkonverģētā infrastruktūra (HCI)
HCI platformas ir ideāli piemērotas serveru un darbvirsmu virtualizācijai, tās ir salīdzinoši viegli ieviest un pārvaldīt, turklāt tās ir arī mērogojamas. Salīdzinājumā ar 2016. gada versiju Windows Server 2019 piedāvā arī jaunas funkcijas, kas ievērojami vienkāršo IT infrastruktūru sarežģītību un izvietošanu.
Jauni pakalpojumi programmatūras definētajiem tīkliem (SDN)
2019. gada versijā ir arī vairāki uzlabojumi un papildinājumi programmatūras definēto tīklu jomā. Jaunās funkcijas ietver ugunsmūra uzraudzību un iespēju salīdzināt divus tīklus, vienlaikus tos savienojot. Šifrētie tīkli piedāvā drošu virtuālo tīklu šifrēšanu, izmantojot datagrammu transporta slāņa drošību (DTLS), kas var novērst manipulācijas un noklausīšanās mēģinājumus.
Analīzes funkcijas ar System Insights
Windows Server 2019 piedāvā prognozēšanas analīzes iespējas, izmantojot System Insights. Ar mašīnmācīšanās modeļa atbalstu var novērtēt servera sistēmas datus, piemēram, veiktspējas vērtības un notikumus, un veikt precīzas prognozes, lai samazinātu pūles, kas nepieciešamas Windows Server instanču reaģējošai pārvaldībai, piemēram, veiktspējas sastrēgumu gadījumā.
Lielāka sensitīvo datu drošība operētājsistēmā Windows Server 2019
Infrastruktūras un sensitīvu darba slodžu apdraudējums vai aizsardzība joprojām ir visu mūsdienu uzņēmumu prioritāte. Šim nolūkam Windows Server 2019 tagad ir pieejami tādi rīki kā domēna kontrolieris un ekranēti VM. Turklāt Windows Defender ir pievienotas jaunas funkcijas, piemēram, Exploit Guard, kas ir daļa no Windows Defender Advanced Threat Protection (ATP) un ļauj uzraudzīt piekļuvi tīklam un tajā esošajiem dokumentiem un mapēm. Turklāt Azure AD drošības funkcijas, piemēram, Azure AD aizliegtās paroles un Azure AD paroļu aizsardzība, ļauj aizsargāt vietējo Active Directory.
Pārējās funkcijas, kas ir iekļautas tikai 2019. gada Datacenter servera versijā, ir aprakstītas turpmākajā salīdzinājumā.
Windows Server 2019 Standard un Datacenter salīdzinājums
Lai gan abām serveru versijām Standard un Datacenter ir gandrīz identisks funkciju klāsts, tās atšķiras ar attiecīgajām virtualizācijas iespējām. Tāpēc to, kurš Windows Server 2019 izdevums ir vispiemērotākais katrā gadījumā, galvenokārt nosaka uzņēmumā izmantotā virtualizācijas pakāpe.
Tādējādi ir dažas atšķirības, kas ietekmē lēmumu iegādāties konkrētu izdevumu: Piemēram, Hyper-V, kā arī Storage Spaces Direct un datu glabāšanas replikācijas izmantošana ir stipri ierobežota Standard izdevumā; tikai Datacenter izdevumā ir pieejams pilns pakalpojumu klāsts.
Windows Server 2019 Standard
Windows Server 2019 Standard ir piemērots mazākiem un lielākiem uzņēmumiem, kuriem nepieciešamas modernākas funkcijas. Standarta izdevumā ir iekļauts neierobežota skaita konteineru atbalsts. Tomēr, izmantojot Hyper-V konteinerus, ir jāuzmanās, lai nodrošinātu, ka ir atļauti tikai divi konteineri, jo standarta izdevumā ir atļautas tikai 2 virtuālās mašīnas (VM).
Standarta versijai ir noteikts 24 TB RAM un nav noteikts CPU ierobežojums, un katram serverim var būt vismaz 16 kodolu, bet katram procesoram - 8 kodoli.
Windows Server 2019 datu centrs
Windows Server 2019 Datacenter piedāvā visplašāko funkciju kopumu no visām versijām ar praktiski neierobežotām virtualizācijas tiesībām; šī versija ir ideāli piemērota to uzņēmumu vajadzībām, kuriem ir lielas IT darba slodzes un augsts virtualizācijas līmenis.
Tāpat kā standarta versijā, arī šajā gadījumā operatīvās atmiņas ierobežojums ir 24 TB, bet kodolu skaits ir neierobežots. Tomēr atļautais virtuālo mašīnu un Hyper-V konteineru skaits ir neierobežots.
Svarīgākās atšķirības starp Standard un Datacenter serveru versijām ir šādas:
Aizsargātas virtuālās mašīnas (Shielded VM)
Shielded Virtual Machines ļauj izveidot un aizsargāt īpaši drošas virtualizācijas infrastruktūras. Ar aizsargātām virtuālajām mašīnām tiek noslēgti virtuālie serveri un novērsta iespēja nepiederošām personām piekļūt un kopēt, piemēram, publiskā mākonī izvietotas virtuālās mašīnas kritiski svarīgus datus un pēc tam to palaist ārzemju serverī. Tādējādi aizsargātais virtuālais vīntuārs nodrošina uzticamu aizsardzību pret datu ļaunprātīgu izmantošanu un zādzību.
Programmatūras definēti tīkli
SDN - Software Defined Networking - Windows Server 2019 ļauj centralizēti konfigurēt un dinamiski pārvaldīt gan fiziskās tīkla ierīces, piemēram, maršrutētājus un slēdžus, gan virtuālās ierīces, piemēram, vārtejas.
Uzglabāšanas funkcijas
Storage Spaces Direct un Storage Replica
Atkarībā no servera izdevuma Windows Server 2019 piedāvā atšķirīgu glabāšanas funkciju klāstu, turklāt tikai Datacenter Edition atbalsta visas attiecīgās Windows Server 2019 funkcijas. Piemēram, standarta versijai nav Storage Spaces Direct, bet ir Storage Replica.
Uzglabāšanas replikas Windows Server
Uzglabāšanas replika Windows Server 2019 samazina dīkstāves laiku, izmantojot gatavību katastrofām, un novērš datu zudumu failu sistēmas līmenī. Šajā gadījumā Storage Replica atbalsta gan sinhrono, gan asinhrono replikāciju: Izmantojot sinhrono replikāciju, Storage Replica dublē datus fiziskās atrašanās vietās ar drošiem sējumiem; izmantojot asinhrono replikāciju, dati tiek dublēti starp atrašanās vietām, izmantojot tīkla savienojumus ar lielāku latentumu.
Storage Spaces Direct (S2D) - tikai datu centra serveros
Izmantojot Storage Spaces Direct, serveru vietējo datu krātuvi var apvienot virtuālā klasterī. Šajā klasterī mezgliem ir dažādi fiziskie datu nesēji, kas var būt arī dažādas datu nesēju sistēmas. Saziņa starp atsevišķiem datu nesējiem notiek, izmantojot SMB protokolu. S2D ne tikai vienkāršo programmatūras noteiktu glabāšanas sistēmu (SDS) iestatīšanu un administrēšanu, bet arī ļauj izveidot mērogojamas un īpaši pieejamas glabāšanas sistēmas.
Windows Server 2019 minimālās aparatūras prasības
Lai nodrošinātu drošu un netraucētuWindows Server 2019 darbību, ir nepieciešamas šādas minimālās prasības. Faktiskās prasības katrā gadījumā ir atkarīgas no attiecīgās sistēmas konfigurācijas un instalētajām lietojumprogrammām.
RAM: 512 MB
2 GB serverim ar uzstādīšanas opciju "darbvirsmas displejs
Cietā diska vieta: 32 GB
Nepieciešamais procesora ātrums: 1,4 GHz ar 64Bit
Grafiskā karte ar Super VGA atbalstu: 1 024 x 768 Px
Windows Server 2019 Standard un Datacenter licencēšana
Microsoft piedāvā Windows Server 2019 Standard un Datacenter versiju licencēšanas modeli, izmantojot tikai kodolu skaitu. Tāpat kā iepriekšējās 2016. gada versijas gadījumā, Microsoft ieviestā licencēšana pēc kodola ir balstīta uz diviem CPU kodoliem kā minimālo vienību katrā gadījumā. Papildus aparatūrai (pamatlicencei) arī klientiem, kas piekļūst Windows Server 2019, ir jābūt licencētiem (CAL).
Kā darbojas Windows Server 2019 pamatlicencēšana?
Windows Server 2019 licencēšanas pamatā vienmēr ir fiziskā aparatūra. Katra licence attiecas uz diviem fiziskajiem procesora kodoliem. Gan Windows Server 2019 Standard Edition, gan Datacenter Edition tiek licencēts, pamatojoties uz fiziskā servera, kurā jāuzstāda servera operētājsistēma, procesora kodolu skaitu.
Saskaņā ar Microsoft licencēšanas noteikumiem minimālais licencēšanas apjoms ir 8 kodoli uz procesoru - neatkarīgi no faktiskā kodolu skaita, kas var būt mazāks. Tādējādi, licencējot serveri ar 2 procesoriem, ir jāmaksā vismaz par 16 kodoliem, tāpēc ir nepieciešamas 8 divu kodolu licenču paketes.
Windows Server 2019 papildu licencēšanas prasības
Katrā standarta serverī ar Windows Server 2019 licenci ir atļauts izmantot ne vairāk kā divus Hyper-V gadījumus uz vienu pamatlicenci. Tomēr, ja standarta versijā ir nepieciešams vairāk Hyper-V gadījumu, visi aktīvie kodoli ir jālicencē atkārtoti.
Savukārt Windows Server 2019 Datacenter versijā VM skaits nav ierobežots. Priekšnoteikums ir tāds, ka ir licencēti visi servera procesora kodoli.
Serverī, kam ir 16 kodolu licence, var darboties ne vairāk kā 2 Windows serveri. Lai izpildītu 3 Windows serverus, ir nepieciešama 32 kodolu licencēšana. Tomēr Linux gadījumiem papildu licence nav nepieciešama.
Iegādājieties Windows Server 2019 Editions par saprātīgu cenu Wiresoft veikalā
Wiresoft piedāvā Windows Server 2019 standarta un datu centra versijas. Atkarībā no tā, vai vēlaties papildināt esošās Windows Server 2019 licences vai licencēt savus serverus ar jauno versiju, varat izvēlēties starp 2 kodolu papildu licencēm vai atsevišķām apjoma licencēm no 16 kodolu pakotnēm Standard un Datacenter versijām. Tādējādi Wiresoft piedāvā lētākas neizmantotās licences no uzņēmumiem, kas iegādātas likumīgi.
Tāpēc, iegādājoties Windows Server 2019 licences no Wiresoft, jūs saņemat tikai neizmantotas oriģinālās licences, kas nāk no Eiropas uzņēmumiem un tāpēc ir saderīgas. Wiresoft tos ir iepriekš rūpīgi pārbaudījis, lai pārliecinātos par to autentiskumu un nevainojamu funkcionalitāti. To apstiprina daudzi apmierināti Wiresoft klienti. Sazinieties ar mums, ja jums ir kādi jautājumi par Windows Server Editions 2019 Standard un Datacenterlicencēšanas vajadzībām.